Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

1. Co powinno znajdować się w ofercie fotografa?

To zależy wyłącznie od Was, a fotograf powinien przygotować ofertę, która Was zadowoli. Powinniście zadać sobie kilka pytań, co chcielibyście otrzymać w pakiecie:
Czy chcecie otrzymać zdjęcia na płycie? Czy zależy Wam na tradycyjnym albumie, a może na nowoczesnym fotoalbumie zaprojektowanym przez profesjonalnego grafika? Czy chcecie album czy tylko odbitki? Czy fotograf ma być obecny w czasie przygotowań, podczas wizyty u fryzjera i kosmetyczki? Czy sesja plenerowa ma odbyć się w tym samym dniu co ślub, czy w zupełnie innym? Tak czy inaczej, to Wy powinniście zdecydować, co tak naprawdę znajdzie się w Waszej ofercie.  

2. Ile kosztuje wykonanie reportażu ślubnego?

Pary Młode mają różne oczekiwania dlatego fotograf powinien zachować elastyczność. Każda Młoda Para zamawiająca wykonanie reportażu, zależnie od tego, co zawiera pakiet przez nią wybrany otrzymuje ofertę przygotowaną specjalnie dla niej. Z tego względu ceny pakietów dla poszczególnych par będą się różnić.  

3. Czy przed ślubem podpisywana jest umowa?

Tak z każdą Parą podpisuję umowę. Jest to niezbędne byście mieli pewność, że jako Wasz fotograf ślubny wywiażę się z zobowiązań, które zawiera umowa.  

4. Czy pobieram zaliczkę na poczet wykonywanej usługi?

Pobieram zaliczkę we wcześniej ustalonej wysokości w momencie podpisywania umowy. Pozostała część wynagrodzenia, czyli za wykonaną usługę jest uregulowana w dniu odebrania zrealizowanego zamówienia (odbioru zdjęć).  

5. Kiedy zarezerwować termin na zdjęcia ślubne?

Najlepiej zrobić to w momencie, kiedy będziecie juz znali termin swojego ślubu. Oczywiście im wcześniej tym lepiej, zasada ta dotyczy przede wszystkim Par, które zaplanowały swoje wesele w pełni sezonu ślubnego. Wtedy też większość fotografów może mieć już zajęte terminy. Jeśli chcecie mieć pewność, że w dniu Waszego wesela będę do Waszej dyspozycji zapraszam do kontaktu ze mną, kiedy będziecie mieć już ustalony dokładny termin Waszej uroczystości.  

6. Jak długo fotografujesz na weselu?

Czas mojej pracy zawsze określony jest w umowie, którą podpisuję z Parą Młodą. Zazwyczaj jestem obecny na weselu do oczepin, a więc do godziny 1:00. Dla profesjonalnego fotografa ślubnego jest to dość dużo czasu aby zapisać na karcie pamięci wszystkie, tak ważne dla Was momenty.  

7. Czy zdjęcia plenerowe wykonywane są tego samego dnia co ślub?

Sesje plenerową najlepiej jest zorganizować w innym dniu niż ślub. Przede wszystkim dlatego, że Państwo Młodzi nie muszą juz wtedy przejmować się obowiązkami związanymi z weselem, mogą się rozlużnić i skupić wyłącznie na zdjęciach. Pani Młoda nie musi obawiać się o zabrudzenie sukni, a Pan Młody o zniszczenie ubrania. W taki dzień nie ma ograniczeń czasowych, można się udać w dowolne miejsce lub nawet w kilka miejsc aby wykonać piękne zdjęcia plenerowe, które będą dla Was pamiątką do końca życia.  

8. Jak długo trwają sesje zdjęciowe w plenerze?

Czas trwania sesji jest uzależniony od wcześniejszych ustaleń między fotografem, a Parą Młodą i zwykle trwa kilka godzin. Dla doświadczonego fotografa ślubnego jest to wystarczająca ilość czasu, aby zgromadzic materiał w postaci zdjęć, spośród których zostaną wybrane te najlepsze.  

9. Czy zdjęcia obrabiane są komputerowo?

Zdjęcia, które oddaję są uprzednio poddawane obróbce cyfrowej w zaawansowanym programie graficznym. Wszystko po to, żeby Wasze zdjęcia były jak najpiękniejsze i przez lata przywoływały wspomnienia z tego najważniejszego dnia w życiu.
W odpowiedzi na Państwa pytania o fotografie eventową postanowiliśmy zamieścić tutaj iformacje na ten temat.

Fotografia Eventowa Studio 69

 

Fotografia eventowa jest w gruncie rzeczy podobną dziedziną do fotografii ślubnej.Zarówno w reportażu ślubnym jak i w tym z eventu chodzi o uchwycenie właściwych momentów, emocji widocznych na twarzach, uśmiechów czy wzruszeń.Trzeba też wiedzieć jak fotografować w różnych warunkach oświetleniowych,kiedy i gdzie się ustawić i przy tym samemu pozostać niewidocznym.Jednak aby być dobrym w tym co się robi, konieczna jest mimo wszystko specjalizacja.Dlatego nasze Studio Fotografii Reportażowej zajmuje się przede wszystkim fotografią ślubną, a wszystkim naszym klientom zainteresowanym obsługą eventów polecamy Polską Agencję Fotograficzną Studio 69. http://www.profesjonalna-fotografia.pl/fotografia-eventowa/

Jeśli Państwa firma organizuje konferencje, szkolenie, pokaz, wyjazd integracyjny, czy inną imprezę firmową i chce uwiecznić na zdjęciach to wydarzenie to wybór Studia 69 będzie najlepszym wyborem. Zapewni on, że zdjęcia będą miłą pamiątką dla uczestników, jak też będą dowodem profesjonalizmu firmy i świadectwem organizowanych wydarzeń.Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia portfolio na stronie firmy, a także do bezpośredniego kontaktu: http://www.profesjonalna-fotografia.pl/kontakt Poniżej, za zgodą Studia 69 zamieszczamy przykładowe zdjęcia.